koukej jinam, prosím!

11. dubna 2016 v 19:16 | Aite
Jedu v tramvaji, koukám se z okna. Možná přemýšlím, ale vlastně nad čím? Najednou se zarazím - někdo se na mě dívá, pozoruje mě. Cítím to. Otočím hlavu od okénka a začnu se rozhlížet po přeplněné tramvaji. Nakonec je vlastně úplně jedno, kdo mě pozoruje. Kdo nás pozoruje. Všichni tyhle chvilky známe ne?

Otočíme se zpátky, nenápadně. Jakože je nám to jedno, jakože jsme snad ani nezpozorovali, že na nás teď, v tuhle chvíli někdo kouká. Ale uvnitř nás, zatímco se opět díváme ven z okýnka a snažíme se nahodit ten nejvážnější výraz, přemýšlíme, proč na nás ten člověk kouká. Říkáte si - jak se mám asi tvářit, kam koukat, jak mu nedat najevo, že vím, že mě pozoruje. Nechci přece, aby věděl, že mě dostal do rozpaků, stejně tak jako já nechci dostat do rozpaků jeho.

Takže tam tak sedíte, a přemýšlíte, jestli ten dotyčný, co vás pozoruje, přemýšlí nad tím, nad čím přemýšlíte vy. Začnete se tedy tvářit zamyšleně, spíš hluboce zamyšleně, sledujete pohybující se stavby a no, najednou jste strašně zamyšlení a přemýšliví.

Po chvilce vás přemůže zvědavost - však je to lidské - a nenápadným pohybem očí koukáte, zda jste stále objektem jeho zájmu. Ano. Jste. Teď už začínáte být nervózní, už se nesnažíte vypadat inteligentně. Cítíte, jak začínáte rudnou, i když se ze všech sil snažíte, aby se tak nedělo. Ale jak už to tak bývá, čím víc se snažíte nerudnout, tím horší to je.

Takže tam tak sedíte. S rudou hlavou, nervózním pohledem. Strašně "nenápadně" se neustále otáčíte, hledáte nejpohodlnější způsob sezení. Snažíte se neznámé osobě naznačit: "Prosím, přestaň, není mi to ani trochu příjemné."

Smůla.

A přichází poslední fáze, kdy začnete přemýšlet vy nad tím, na co myslí člověk, který vás pozoruje. Nejdřív vás asi narcisticky napadne, že se dotyčnému třeba líbíte a nemůže z vás spustit oči. Pak vás ale dožene vaše druhé, kruté já, které se vaší houpé, naivní myšlence sarkasticky vysměje a rozdrtí vaše - už takhle minimální sebevědomí. Takže si říkáte, že jste asi nejhnusnější člověk na světě... nebo snad kouká na moje beďary? Proboha, on určitě kouká na moje beďary! A co moje oblečení? Asi jsem si neměla brát tyhle bo- "Strašnická".


Aite
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Bradová Martina Bradová | E-mail | Web | 1. června 2016 v 13:27 | Reagovat

Je mi z toho smutno.Nauč se mít ráda.Jde to,věř mi.Koukni na můj blogspot.

2 Aite Aite | 8. srpna 2016 v 10:29 | Reagovat

[1]: Všechno, co píšu, je důležité brát trochu s nadhledem. :)

3 Albertbot Albertbot | E-mail | Web | 5. června 2018 v 16:46 | Reagovat

The men's prostate is an essential portion of a male's reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland is situated just in front of the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient for your patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is among the most common prostate-related condition in men younger than 55 yrs . old. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of forms of prostate infection. It is brought on by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect in the gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be brought on by trauma to the urinary tract or by infections via other regions with the body. A patient may experience testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal with the prostate defect as well as the use antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the sources of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some from the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for our health and wellbeing and will also also keep your urinary track clean.

2. Some studies advise that a number of ejaculations each week will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat red meat moderately. It has been shown that consuming over four meals of beef weekly will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to consider to make sure a wholesome prostate is usually to choose regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must choose prostate examination at least once a year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama