"Amy"

18. srpna 2015 v 12:14 | Aite
Amy mi vždycky přišla zajímavá, ale nikdy jsem si o ní nic nezjišťovala, ani její hudbu jsem nějak zvlášť neposlouchala. Bylo pár písniček, které se mi líbily, ale nebyla jsem žádný její fanoušek.
Včera večer jsem byla s princem na novém filmu o ní v kině - přesněji v Lucerně, kde je málý sál a je naprosto skvělý (viz. foto).
Chtěla jsem se o ní dozvědět něco víc, protože na mě vždycky působila tak nějak zajímavě, a také proto, protože jediné, co jsem o ní kdy slyšela, bylo, že je feťačka. Asi proto, jsem chtěla poznat její pravé já. Věděla jsem, že byla mnohem víc, stejně jako byl Kurt.
Nechci z tohodle článku vytvořit nějakou rádoby recenzi na tento film, chci se s vámi jen podělit o mé pocity, které z filmu mám a o to, jak jsem si naprosto zamilovala Amynu osobnost.


Nejdřív jsem mohla sledovat domácí videa 16leté Amy, která toužila jen potom, aby mohla zpívat a skládat vlastní písně. Chtěla, aby lidi poznali pravou hudbu a neposlouchali ty mainstream stračky, které jsou plné rádií i dnes. Nechtěla být slavná, říkala, že pokud by měla být slavná, nejspíš by se z toho zcvokla. A pak, o pár let později vidíte ztracenou ženu, která hledá únikovou cestu, ale žádná cesta není v dohledu, tak pije.

Je mi tak zle z toho, když si představím, co po představení tohodle filmu budu následovat. Každý bude milovat Amy, všichni budou nadávat na moderátory, kteří si na Amyně bolesti zvyšovali sledovanost. Všichni budou ti zlí a Amy bude hvězda. Je to směšné, nemyslíte? Směšné a smutné. Já jsem si Amy, jako osobnost, neuvěřitrelně zamilovala a strašně lituji toho, že jsem neměla tu možnost, poznat její osobnost dřív, když byla ještě živá. Pro mě Amy v žádném případě není jen feťačka - ani nikdy nebyla - stejně tak, jako pro mě nebyl feťák nikdy Kurt, nebo děvka Marilyn. Ale jak říkám, po smrti je každý miluje, protože je díky různým dokumentům a knížkám může poznat a to je smutné.

Možná mi je Amy svým způsobem tak blízká, protože jí naprosto ve všem chápu a někdy mi připomíná i mě samotnou.
Vlastně ani nevím, co přesně se tímhle článkem snažím dokázat, možná bych si jen přála, aby lidi přestali věčit všemu, co čtou, protože to vidím dnes a denně. Všichni všechny soudí a smějí se druhému neštěstí, zvyšujou si tím snad sebevědomí?

Film se stal mojí srdcovkou a už teď si plánuji, že kino s tímto filmem navštívím znovu, protože uvidím moc ráda její úžasnou osobnost, kterou vám už bulvár nepředstaví.
Ještě jsem zapomněla dodat, že mi její texty - po tom, co jsem se o ní dozvěděla - dávají naprostý smysl, jsou mnohem osobnější, než mě kdy mohlo napadnout.


Pokud vás Amy aspoň trochu zajímá, určitě se jděte na tento film podívat. Třeba ji uvidíte tak, jako jste ji viděli celý život nebo vás překvapí.


(Malý sál - Lucerna/Václavské náměstí)
Aite
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 23. srpna 2015 v 6:59 | Reagovat

Amy je pro mě nesmrtelná víc než nějaký Kurt. :)

2 Lucik Lucik | E-mail | Web | 2. září 2015 v 20:21 | Reagovat

Ahoj Aite, Amy je perfektná, je pre mňa legendou. Ďalej som ťa chcela oboznámiť, keby ťa to zaujímalo :D, že som sa z blogu Imagine-dragon presťahovala na vyššie uvedenú adresu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama