Říkáme to, co si myslíme, že lidé chtějí slyšet.

6. července 2015 v 22:13 | Andy
Už mě dávno unavily ty rádoby "osobní" názory. Je jedno, na jakých sociálních sítích zrovna brouzdám, všude se najde nějaká ta "hvězdička", která se dělí s internetem o "SVÉ VLASTNÍ NÁZORY". Proboha, ani netušíte, jak mi ty neustále STEJNÉ kecy lezou krkem. A co mě štve ještě víc? Odpovědi na tyto názory stylem "MÁŠ NAPROSTOU PRAVDU, ÚPLNĚ JSI TO VYSTIHL, OMG JSI NEJLEPŠÍ..." Vážně? Doopravdy? Většina těhle názorů, které jsou pro nejspíš některé z vás velmi originální a ohromně pravdivé, jsou k přečtení na snad každém druhém asku.
"Napiš svůj názor na holky, které už ve 13nácti nejsou panny."
Odpoveď: PANEBOŽE, OMG, HNUS, FUJ, NECHÁPU. A PODOBNĚ. nebo JE TO JEJICH VĚC, JE MI TO JEDNO.

- Co je na těchto slovech originálního? Co je na tom tak úžasného? Proč mají lidé neustálou potřebu řešit životy jiných. Řešit, že někdo už ve 13letch zažil víc, než vy. Panejo, upřímně, je mi úplně jedno, kdo s kým v kolika letech spal nebo nespal. Lidi, měli bychom si uvědomit, že existuje určitá hranice. Proč se takové věci vlastně neustále řeší? Vede to k něčemu? Já z toho takový dojem opravdu nemám. To nemůžete přijít na něco originálnějšího, to se opravdu neumíte zviditelnit něčím jiným než panenstvím někoho jiného? -

Pokud se potřebuju pobavit, podívám se na kanály některých našich českých youtuberek a youtuberů, protože ty jejich sračky a kecy doopravdy nedokážu s nějakou vážností přijímat. Nejvtipnější a zároveň asi nejsmutnější na tomto youtube světě je fakt, že nám youtubeři říkají to, co MY chceme slyšet.
Před rokem jsem se seznámila s kamarádkou, která chodila s jedním v Česku poměrně dost známým youtuberem. Ve svém videu se ho lidé ptali, co si myslí o kouření a on prohlásil, že kouření nesnáší, že je hnus, když holka chutná jako popelník. A od kamarádky se dozvím, že sám kouří a moc rád ji povzbuzoval, aby si zapálila s ním. Na to bych asi napsala jen LOL.
Upřímně nechápu a nikdy nepochopím, že to těm lidem, kteří tyhle youtubery sledují, nedochází. Že ze sebe nechají dělat pitomce..
Proto mě vždycky tolik potěší, když narazím na youtubera, který říká to, co si doopravdy myslí, který nepoužívá ohrané fráze, který řekne i to, kde je možnost, že tím někoho urazí. NO A CO? O TOM SNAD NÁZORY JSOU. O to snad jde. ABYCHOM MĚLI JINÉ NÁZORY, ABYCHOM SPOLU DISKUTOVALI, ABYCHOM BYLI TI ORIGINÁLNÍ A HLAVNĚ, ABY TO BYLY NÁZORY, NAD KTERÝMI JSME NĚJAKOU DOBU UVAŽOVALI.

Proč používat věty někoho jiného? Proč se bojíme ukázat sami sebe. Proč se bojíme projevit a říct NE, takhle to já nevidím. Proč? Máme strach, že nás ostatní nepochopí, že nás odsoudí?
Co je lepšího než ležet a uvažovat nad otázkou, kterou jste položili sami sobě? Zkoušeli jste to někdy? Komunikovat sami se sebou? Není nic lepšího. Nikdo jiný v tu chvíli nemá lepší a rozumnější názor než je ten váš. A že má někdo jiný názor? Jak jinak bychom zjistili, že to, co si myslíme, třeba nemusí být opravdu správné. Nebyla by to nuda, kdyby všichni okolo vás s vámi souhlasili? Kdybyste měl podle ostatních vždycky a ve všem pravdu? Nad čím by pak lidé uvažovali?
Proč máme všichni vlastní tělo, vlastní mozek? Nejspíš to nebude proto, abychom jen tupě souhlasili se vším, co řekne někdo, koho jsme viděli na youtube nebo v televizi.


Doufám, že jsem tímhle článkem alespoň naznačila to, co mě už delší dobu trápí. Chci pouze objevovat nové otázky a krásné kreativní odpovědi. Co je proboha zábavného na tom, když se kouknu na 3 videa, kde se lidé ptají na stejné otázky a kde je na ně odpovídáno na 90% stejnými větami. NUDA.


Máme vlastní mysl, tak přemýšlejme, uvažujme. Jak já to miluju. Proč to nemilují i ostatní?


AiteUsmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Łuce Łuce | Web | 10. července 2015 v 13:08 | Reagovat

Ty sa asi moja spriaznená duša či čo :-D :-D Ja to tak isto neznášam. Proste sú tak trápne. Najviac neznášam, keď nejaké dievča dá na socialnej sieti fotku, alebo nejaký status a hneď to všetci začnú riešiť a vypytovať sa :-?
Ja youtuberov nepozerám, pretože ma nudia tie ich "challenge", či ako sa to volá. Je to strašne nudné a sterotipné :-x  :-!  :-? A to s tými hviezdičkami tak isto neznášam :-D Lebo vieš, oni sú také múdre :-?

2 andthesnakesstarttosing andthesnakesstarttosing | Web | 10. července 2015 v 14:10 | Reagovat

[1]: :-D Ano, přesně tak. Lidi jsou ovce, vždycky je fajn narazit na někoho, kdo má jiný názor na tenhle celý "youtube" svět. Bohužel to na tomhle principu funguje i v reálném životě. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama