Rozdělení společnosti na kuřáky a nekuřáky

20. srpna 2014 v 11:02 | Andy
S kamarádkou jsem se nedávno bavily o nás a o našich zkušenostech s alkoholem, hulením či cigaretami. Shodly jsme se, že někteří nekuřáci se můžou ke kuřákům chovat odmítavě a povýšeně. Říkala mi například, že zná holku, která jí přišla velmi milá a sympatická. Ta holka se jí zeptala, jestli kouří a ona na to, že někdy ano. Odpověděla jí, že se omlouvá, ale že jí je nepříjemné se s ní bavit. Ok, nemám v plánu tady někoho nutit, aby se bavil s lidmi, se kterými se bavit nechce, kvůli takovýmhle věcem, ale velmi mě to zaráží a přijde mi to nesmyslné.
Proč by jí mělo vadit, že si někdy zapálí? Fajn, třeba jí vadí kouř, ale když v tu chvíli nekouřila? Copak se kuřáci od nekuřáků nějakým způsobem liší? Ne, jsou to pořád ti samí lidé, kteří kouří. Stejně tak jako nekuřáci pijí nebo hulí.
Co to sakra je se společností? Chápu, že vám může být nepříjmné, když jste nekuřák a nutí vás váš kamarád, který kouří, aby jste si taky zapálil nebo naopak. Upřímně mi hrozně lezou na nervy lidi, kteří kouří a nutí do toho všechny okolo, pak přestanou a nutí zase všechny okolo, aby přestali taky, protože v tom nechtějí být sami. Určitě pro ně musí být težké přestávat kouřit a být v partě, která kouří, ale nemůžu nutit ostatní, aby přestali taky. Je to nesmyslné.
Dál dokážu pochopit páry, kde je jeden nekuřák a druhý kuřák a nekuřákovi vadí, že kouří. Sama jsem v takovém podobném(nevím, jestli se tomu dá říkat vztah, spíš úlet) byla. Uplynulo od toho někoholik měsíců, změnila jsem pohled na věc a už je mi upřímně jedno, jestli je někdo kuřák nebo nekuřák. Akorát to tomu vztahu škodí, vy máte taky své chyby. Navíc, většinou jste věděli, když jste si s tím dotyčným začínali, že je kuřák.
Vím, že kouření škodí zdraví, ale co dneska zdraví neškodí? Rakovinu může dostat i nekuřák, je to jen o smůle a náhodě či rodině. Alkohol škodí, cigarety škodí, drogy škodí, i dnešní jídlo není nijak zdravé a škodí. Dnešní svět je postaven na nezdravých jídlech, cigaretách a alkoholu. Hlavně mějte vlastní hlavu a nenechte se do něčeho nutit.
Kuřáci se nemají za co stydět a nekuřáci na sebe můžou být pyšní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kika Kika | E-mail | Web | 8. září 2014 v 21:35 | Reagovat

kdoví co se slečně stalo, že měla tehdy tak radikální názor (nějak se mi nechce zdát, že by to bylo jen kvůli tomu, že jí někdo na zastávce fučí kouř pod nos - což mimochodem nesnáším.. ale stejně tak nesnáším, když je tam maminka s kočárkem a dítě řve na celou ulici.. i když vím, že mamča za to nemůže)

Ale jinak kdybych si měla vybírat partnera, tak fakt jeslti kouří by pro mě byl hodně zásadní. Myslím tím "životního", ne ten úlet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama