drogy a mládež

1. července 2014 v 21:19
Jak je možné, že čím dál tím víc mladých lidí experimentuje s drogami? A to ať už s drogami povolenými, kterými je tedy alkohol nebo cigarety, ale i s drogami "měkkými", což je tráva až s drogami "tvrdými".
Není nic zvláštního na tom, že děti začínají kouřit a experimentovat s alkoholem či trávou už na druhém stupni základní školy. Já jsem si první cigaretu dala v 7. třídě, poprvé jsem to přehnala s alkoholem v 7.třídě a hulila jsem v třídě 8.
Jo, je to děsně brzo, ale jsem v podstatě i ráda, že jsem si to takhle brzo všechno vyzkoušela, protože například pít jsem neuměla a neumím do teď. Opila jsem se ( a tím myslím opravdu příšerně, kdy jsem nemohla ani chodit) dvakrát v životě. Poprvé v té 7.třídě, kdy mi bylo 13 a poté o rok později ve 14letech. Od té doby jsem se alkoholu (tvrdého) nedotkla, protože vím, jak jsem dopadla a stydím se za sebe. Už je to skoro 2roky a nemám v plánu se opíjet. Alkohol mi nechutná a doufám, že ještě dlouho nebude.
Horší je to s cigaretami. V 7.třídě jsem kouřila pravidelně, pak na to pochopitelně přišli rodiče a já přestala. Od té doby se ale k cigaretím vracím, většinou je to kvůli nervům a vy, kteří tvrdíte, že dospívající děti nemají žádné problémy, a že si žíjí šťastně, lžete. Nechci si tu stěžovat na svůj život, protože nemám nějak špatný život, ale škola, rodina, láska, tohle všechno vás stresuje. A věřte, že cigareta uklidňuje.
Hulila jsem naposledy v dubnu na Velikonoce, jenže mívám špatné stavy a tak jsem se rozhodla, že hulit dál nechci. Nikdy jsem hodně nehulila, od 8.třídy jsem hulila nanejvýš 5krát, ale znám lidi, co z trávy mají psychické problémy a jelikož vím, že mi tráva nedělá úplně dobře, nechci to pokoušet.
Proč tedy děti šahají po drogách? Kdybych to měla brát podle sebe, tak cigarety, alkohol byla prostě frajeřina. Hulení byla zvědavost. Ale teď? Teď to beru tak, že jsou cigarety jediná věc, která mě dokáže aspoň trochu uklidnit a odreagovat, protože pít ani hulit nechci. Nechci ani kouřit, taky pravidelně nekouřím, ale vždycky se k cigaretě vrátím, i když třeba půl roku nekouřím, vždycky se stane něco, co chci zahnat cigárem. Vím, že to není nejlepší a nejchytřejší nápad, ale berte to tak, že každý řeší své problémy jinak. Někdo pije, někdo kouří, někdo využívá trávu jako únik z reality, někdo se řeže, někdo křičí na ostatní. Jedno je jisté, všichni se tak ničíme.
Když bych měla přemýšlet nad tím, proč zkouší drogy ostatní děti, tak podle toho, jak se s lidmi bavím a tak, bych to rozdělila na dvě věkové skupiny- 1. skupina, tam patří děti od 11 - 13let - ty většinou kouří, pijí opravdu z frajeřiny.
a 2.skupina dětí od 14-18 - tam je to smíšené, hodně z nich kouří, pijí, hulí kvůli problémům, ale i jen tak nebo protože jim to prostě chutná.
Nemůžeme tvrdit, jak je dnešní mládež zkažená, protože moje matka zkusila cigaretu poprvé ve 12, můj děda okolo 16let. Je to pořád stejné, děti kouří, pijí a experimentují s drogami proto, protože tohle všechno je pro ně prostě snadno dostupné. Stačí zajít k vietnamcům.Dělají to, protože se chtějí předvést, dělají to, protože jim to rodiče zakazují, ale sami kouří a pijí. Navíc na děti bývá už od malička vyvíjen nátlak, hlavně co se týče školy.
Hulí, protože všude okolo slyší, jak je tráva úžasná, jak je to měkká droga, a že vůbec neškodí. To je ale hrozná lež a věřte, že i na trávě můžete být závislí. Není to tak časté, ale jde to.
Drogám se nevyhne nikdo z nás, všichni jsme v podstatě už od mládí feťáci,protože i povolené drogy jsem drogy.
Piješ pivo? Kouříš? Hulíš? Pícháš si? Šňupeš? Piješ kafe? Piješ colu nebo čaj? Samozřejmě, jsou v tom rozdíly, ale jedno zůstavá stejné. Všichni do těla přijímáme tyhle sračky, aby jsme se cítili líp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 soul-underground soul-underground | 21. července 2014 v 0:18 | Reagovat

Pěkně napsaný a všechno je to pravda. Budu radši, když víc lidí začne hulit, protože se tu u nás chlastá od 15-ti let někdy dřív a je to v pořádku a nikdo to neřeší. Všichni jsme feťáci. Někdy pije, někdo kouří, někdo si dává denně 4 kafe.

2 andthesnakesstarttosing andthesnakesstarttosing | 18. srpna 2014 v 9:09 | Reagovat

[1]: Děkuji moc, jsem ráda, že s tím souhlasíš. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama