Červen 2014

"Nemají na nás tyhle věci přece jen vliv?"

30. června 2014 v 22:26 | Andy
Od malička sní každá dívka o chlapci, kterého si vezme, ale proč? Kde se v nás bere ta touha, ten chtíč někoho milovat? Chápu, že je přirozené, že toužíme po sexu a rozmnožování se, ale proč tak strašně toužíme po lásce? Kde jsme přišli na výrazy jako je " pravá láska " ? A co pravá láska vlastně znamená?
Snili bychom o lásce, kdyby neexistovaly romantické filmy, seriály, dokonalé reklamy? Netoužíme po lásce spíš proto, protože vídáme ve filmech šťastné páry, kteří se v tomhle sračkami prolezlém světě našli a vytvořili si perfektní vztah, kdy se milují až do konce svých životů? Samozřejmě, že tu byla láska už předtím, než zde byly filmy a ostatní vypatlovačky, ale to neznamená, že zde nebyly romantické příběhy. Navíc mi přijde, že lidé touží po lásce mnohem víc a také o ní začínají snít mnohem dřív, než kdy předtím. Není to opravdu tím, že všude okolo sebe už od malička posloucháme příběhy o princeznách, koukáme se na pohádky o Popelce a na romantické filmy, kde se dva pohádají a pak si uvědomí, že bez sebe vlastně nedokážou žít? Nemají na nás tyhle věci přece jen vliv? Dívky díky nim věří v opravdou lásku, touží po ní víc než po čemkoliv jiném a doplácí na to, protože takovou lásku, jakou vidíme pravidelně ve filmech, je opravdu složité najít.
Není láska jen lež, díky které si lidé myslí, že jsou šťastní?
Netvrdím, že láska neexistuje, protože moc dobře vím, jaké šťestí můžete cítit, ale je to opravdu šťestí? A co je opravdu láska? Co znamená, a proč nám tak ubližuje?
Tohle všechno jsou jen myšlenky, které už dlouho držím ve své hlavě. Jen se to snažím pochopit. Proč lidi neustále touží po lásce, když nakonec stejně zemřou sami? Proč, když celý život pracují, pak litují, že si nanašli někoho, koho by milovali? Proč někoho milujeme tak, že bez něj již nemůžeme žít? Proč nemůžeme být šťastni bez lásky? Toužíme díky příběhům po lásce víc, než bychom snili bez nich? Hledáme lásku tak moc, protože chceme zažít to něco, tu lásku, které nikdo z nás nerozumí a nikdo z nás neví, co láska doopravdy znamená? Je to jen chtíč, touha nebo jednoduče láska?
Láska, kterou k životu potřebujeme, aniž bychom věděli proč?